Державний історико-культурний заповідник «Буша»
Окраса Буші – замкова вежа. У ХVІ столітті в Буші стояв замок з шістьма вежами, кожна з яких мала власний пороховий льох. Підземні ходи об’єднували башти між собою. Після героїчної оборони Буші від польсько-шляхетського війська залишилась лише одна вежа на два яруси і підвал, що сьогодні «розповідають» нам про події того часу…
Дохристиянський Скельний храм
Однією з родзинок Буші є Скельний храм із загадковим барельєфом, який зробив Бушу відомою на весь світ. Зображення на скелі привертає увагу істориків, археологів, релігієзнавців, езотериків. Його датують II-IX століттям н. е.
Музей трипілля (археології)
У 2005 році в центрі села археологами знайдено залишки трипільского житла, якому понад 2000 років. Над розкопом було збудовано споруду – музей археології, що повторює трипільський стиль архітектури. В музеї старанно зберігаються речі побуту так званих трипільців: залишки посуду, іграшок і навіть предметів господарського характеру, які можна роздивитись зблизька.
Інтерактивний музей ткацтва
Музей створений у 2019 році в рамках мистецького проєкту «Шляхами тканої Буші». Музей ткацтва – це інтерактивний простір, де кожен знайде собі щось до душі. Відвідавши музей, ви зможете побачити різноманітні верстати, старовинні килими («киліми»), доріжки/веретки, рушники та багато інших виробів. Спробувавши попрацювати за верстатами, відчуєте всі тонкощі ткацького ремесла та процесу виробництва тканини.
Це – музей, в якому експонують не тільки живопис, а й інші предмети мистецтва Поділля та інших регіонів. Музей відкрито з нагоди завершення Міжнародного мистецько-культурологічного фестивалю «Мальована хата», який засновано організацією «АRT-слід» і проведено спільно з Державним історико-культурним заповідником «Буша» та Вінницьким обласним центром народної творчості. На даний час у музеї розміщено виставку українських старожитностей під назвою «Хустка тернова – мамина мова».
Етнографічний музей – старовинна хата, якій щонайменше 130 років. Має два відділення з піччю і комірчину. У дворі можна побачити макет замку Середньовіччя і укріплення фортеці.
Усередині хати Вам відкриються різні предмети побуту, зброя, знаряддя праці, дитяче ліжечко, настінні розписи, картини, рушники, ікони та інші експонати, зібрані в околицях. Музей повністю відображає спосіб життя селян того часу.
На території села знаходиться парк скульптур, який щороку після проведення фестивалю каменотесів «Подільський оберіг» поповнюється новими виробами з каменю.
У селі можна побувати на унікальному козацькому кладовищі. Там збереглись могили козаків, які були поховані у XVII-XVIII століттях. Серед місцевих його так і називають – «Козаче».